Květnové krajské kolo závodu vlčat a světlušek

přidáno: 22. 9. 2018 0:33, autor: Libor Kukačka ‎(Robin)‎   [ aktualizováno 22. 9. 2018 0:39 ]

O víkendu 18.-20.května v Novém Městě nad Metují změřilo 25 hlídek své síly v krajském kole závodu vlčat a světlušek (ZVaS). V pohodové atmosféře absolvovalo téměř 250 účastníků, jejich vedoucích, rozhodčích a organizátorů nejen závod, ale i zajímavý doprovodný program - obojí motivováno výročím sta let vzniku Československé republiky.

Závod, ve kterém zvítězily a postup do celostátního kola vybojovaly hlídky Žraloků ze střediska K. Šimka Hradec Králové a Konvalinky z Náchoda, byl rozložen do všech tří dnů. V pátek a v neděli byly zařazeny disciplíny s hromadným startem. V sobotu pak proběhlo osm disciplín na zajímavé trase přírodou i novoměstským historickým centrem. Účastníci závodu si tak kromě soutěžení mohli vychutnat třeba i občerstvení v místní cukrárně a užít si krásný téměř letní den.
Doprovodný program pro zrovna nezávodící byl umístěn ve skautském areálu místního střediska u řeky Metuje. Mezi nejvyhledávanější atrakce patřil skok z vysoké  lanové překážky a přehlídka airsoftu s možností vyzkoušení si výstroje i výzbroje. Ale i u korálků, plackovače, tanečních podložek, běhu na gumě, bludiště či na lodích bylo stále živo.

Sobotní večer jsme pak strávili v kině zhlédnutím úspěšného filmu Páni kluci, který většina z účastníků viděla poprvé.

Vyhlášení výsledků v neděli ihned po skončení poslední disciplíny provázelo i zakončení symbolického rámce. Každá z hlídek přednesla své "narozeninové" přání republice a zazpívali jsme státní hymnu.

Jako velitel závodu bych chtěl moc poděkovat všem účastníkům za vzornou reprezentaci svých oddílů a středisek a za to, že si víkend s námi užili. Dále chci poděkovat všem organizátorům a rozhodčím za perfektní splnění zadaných úkolů, které přispělo ke zdaru závodů. V neposlední řadě pak děkuji všem podporovatelům, kteří nám s akcí pomohli, zejména pak Královéhradeckému kraji za štědrý finanční příspěvek.

Za pořadatele Jakub Pěnička - Barbušák, velitel závodu

    
  

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje
Comments